نوار راهبري

اخبار آرشیو

نمونه برداری و آزمون بیش از 1000 فرآورده تولیدی مشمول استاندارد اجباری در آذربایجان غربی

مدیر کل استاندارد استان آذربایجان غربی از انجام 1159 نمونه برداری و آزمون تولیدات مشمول استاندارد اجباری از ابتدای سالجاری خبر داد.
جلایر گفت: در پنج ماهه سالجاری کارشناسان استاندارد، مطابق با روش اجرایی، 1159 مورد نمونه برداری و آزمون از واحدهای تولیدی و مراکز عرضه (بازار) انجام داده‌اند.
جلایر اظهار داشت: 1121 مورد از نمونه ها و آزمون های انجام گرفته از واحد های تولیدی استان انجام شده است و ما بقی از سطح بازار و مراکز عرضه انجام شده است.
دبیر شورای استاندارد استان با اشاره به اینکه 1008 مورد از آزمون های انجام شده مطابق با استاندارد تولید شده است و 118 مورد از آزمون های انجام شده پایین تر از سطح استاندارد تولید شده است.
جلایر گفت: نمونه ها و آزمون های انجام شده در حوزه های صنایع غذایی، کشاورزی، شیمیایی، مصالح ساختمانی و معدنی، مهندسی پزشکی، بسته بندی، برق و الکترونیک، نساجی و چرم و ....
وی هدف از نمونه‌برداری و انجام آزمون کالاهای تولیدی را ارزیابی انطباق کالاهای مصرفی با استانداردهای ملی مربوطه اعلام کرد و گفت: استاندارد سازی فرآورده های تولید شده در راستای صیانت از حقوق مصرف کنندگان در زمینه سلامت و ایمنی مردم انجام می شود و در صورت مشاهده هرگونه عدم انطباق نمونه‌های آزمون شده، مراتب از طریق مراجع قانونی و ذی صلاح پیگیری و برخورد قانونی انجام خواهد شد.