1395/7/27 سه‌شنبه
پنجشنبه 10 مهر 1399   08:17:45
آخرين ويرايش سایتآخرين ويرايش سایت
پنجشنبه 10 مهر 1399 08:14:42
امكانات صفحهبيشتر
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/11/2 سه‌شنبه
سازمان ملی استاندارد در واسپاری وظایف جزء دستگاه‌های پیشگام است
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد گفت: سازمان ملی استاندارد در واسپاری وظایف به بخش خصوصی جزء دستگاه‌های پیشگام کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد استان آذربایجان غربی، ظهر امروز وحید مرندی مقدم معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد به همراه غلام‌رضا امینی مدیرکل دفتر نظارت بر صنایع غذایی، بهداشتی، آرایشی و حلال سازمان ملی استاندارد از اداره کل استاندارد آذربایجان‌غربی بازدید کرده و جلسه‌ای را با منصور جلایر، مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی و کارکنان این اداره کل ترتیب داد.

وحید مرندی مقدم در این جلسه با اشاره به جایگاه سازمان ملی استاندارد اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد در قانون جدید به دنبال ارتقای جایگاه این سازمان است که به سرانجام رسیدن این قانون به تصویب آیین‌نامه‌ها نیاز دارد.

وی افزود: سازمان ملی استاندارد در واسپاری وظایف به بخش خصوصی جزء دستگاه‌های پیشگام کشور بوده هر چند که در موضوع واسپاری در برخی جاها کوتاهی‌هایی صورت گرفته است.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ادامه داد: بستن واحدهای متخلف و نظارت بر نحوه اجرای آن یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد است و در این راستا لزومی ندارد با مراجعه به اصناف برای به ارزیابی و سنجش اوزان به طور مستقیم اقدام شود.

وی عنوان کرد: تجلیل وزار و نمایندگان مجلس از عملکرد مناسب همکاران سازمان ملی استاندارد در استان‌ها مایه مباهات بوده که در نتیجه تلاش مجموعه استاندارد است و این فعالیت‌ها در وظایفی که با سایر مجموعه‌ها از جمله وزارت بهداشت همپوشانی داشته، بسیار چشمگیر و موفق بوده و این موضوع جای تقدیر و تشکر دارد.

مرندی مقدم بیان کرد: در ماده سه قانون تقویت و توسعه نظام استانداردسازی، همه دستگاه‌های اجرایی باید فعالیت های خود را تبدیل به استاندارد ملی کنند و سازمان ملی استاندارد نیز وظیفه نظارت را بر عهده دارد و در این راستا طرح اظهاریه انطباق جایگزین روش‌های قبلی ارزیابی می‌شود و سامانه آن نیز آماده شده و براساس آن نیز برای اظهار خلاف واقع نیز مجازات در نظر گرفته شده است.

وی گفت: یکی از فواید طرح اظهاریه انطباق این است که سازمان ملی استاندارد از جایگاه متهم خارج شده به عنوان شاکی عمل خواهد کرد و دیگر پاسخگوی برخی اتهامات در این مورد نخواهد بود.

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد با اشاره به اهمیت رعایت دقت کافی در سنجش نازل‌های سوخت CNG و قاطع بودن در برخورد با مراکز تست هیدرواستاتیک متخلف اذعان داشت: به تازگی دو شرکت بزرگ کشور در زمینه تولید مخازن CNG و معاینه فنی به دلیل عدم رعایت استانداردها با وجود فشارهای مختلف و تهدیدهای فراوان تعطیل شدند.

حقوق جبران خدمت کارکنان با کاهش اعتبارات طرح طاها افزایش پیدا می‌کند

غلامرضا امینی در این دیدار خاطرنشان کرد: اداره کل استاندارد آذربایجان‌غربی در زمینه همکاری با دستگاه‌های دیگر که در انجام برخی فعالیت‌ها نیاز به موازی‌کاری بوده، بسیار خوب عمل کرده است.

وی در ارتباط با تخصیص اعتبار طرح طاها و بودجه در نظر گرفته شده برای آن اضافه کرد: امسال پیشنهاد شده است تا در اعتبارات سال آینده با کاهش اعتبارات طرح طاها، حقوق جبران خدمت کارکنان استاندارد افزایش پیدا کند.

لزوم توجه ویژه سازمان ملی استاندارد به آذربایجان‌ غربی با توجه به طولی و مرزی بودن آن

منصور جلایر در این جلسه اظهار کرد: با توجه به تنوع فعالیت‌‌ها، همه تلاش‌های مجموعه استاندارد انجام وظایف به بهترین نحو ممکن بوده و تا حد امکان سعی شده است تا با تلاش‌های کارکنان اکثر بخش‌های اداره کل فعال باشد هر چند که در بخش خدماتی مشکل زیادی وجود دارد.

وی افزود: فعالیت‌های اداره کل استاندارد استان از جمله اجرای استانداردها، نظارت‌ها و شرکت‌های بازرسی صادارت و واردات بسیار بوده و با توجه به گستردگی و طول بودن استان انتظار می‌رود توجه ویژه‌ای به آذربایجان‌غربی صورت بگیرد.

مدیرکل استاندارد آذربایجان‌غربی ادامه داد: اداره کل استاندارد استان در آزمون نازل‌های سوخت CNG در سطح کشور جزء رتبه‌های نخست بوده اما این اداره کل در تدوین استانداردها با مشکلاتی مواجه بوده که دلیل آن نیز ایجاد برخی تغییرات است.

وی بیان کرد: در زمینه ترویج و آموزش، اجرای استانداردها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که در این راستا اداره کل استاندارد استان با محدودیت سخت‌افزاری مواجه است و از این رو در تقویت آزمایشگاه‌های استانی مشکل اعتباری و تامین نیرو دارد.

جلایر گفت: از مسؤولان سازمان ملی استاندارد درخواست می‌شود تا در اختصاص اعتبارات طرح طاها مساعدت ویژه ای به استان شود چرا که آذربایجان‌غربی یک استان مرزی است که عمده صادرات و واردات کشور از طریق پایانه‌های این استان صورت می‌گیرد.

عكس هاي مرتبط :

نسخه قابل چاپ
بيشتر
1395/8/8 شنبه
کلیه حقوق این پورتال متعلق به سازمان ملی استاندارد می باشد
.